Diş Beyazlatma (Bleaching) Nedir? nasıl yapılır? Ankara Diş beyazlatma fiyatları 2022

Diş Beyazlatma (Bleaching) uygulanan bir çok yöntemi vardır. Bunlardan bazıları evde bazıları ise klinikte hekim kontrolünde yapılır. Peki nedir bu diş beyazlatma (bleaching) yöntemleri? Diş Beyazlatma Fiyatları (Diş Beyazlatma Ücretleri 2022) ne kadardır?

kalıcı diş beyazlatma

diş beyazlatma uygulaması (bleaching) diş beyazlatma fiyatları 2022

Kalıcı diş beyazlatma hekim kontrolünde ya da evde kendiniz yapılabilir. Ancak evde yapmanız için hekiminiz tarafından dişlerine özel olarak hazırlanmış özel plaklara ihtiyacınız var.

Diş Beyazlatma (Bleaching) için diş beyazlatıcı ajan hidrojen peroksit ve türevleridir (karbamid peroksit). Belli oranlarda diş yüzeylerine uygulanan bu ajanlar dişlerin rengini açar. Bu işlevlerini aktif kararsız iyonların dokularla reaksiyona girmesi ile yaparlar.

Evde diş beyazlatma için uygulanan türü düşük konsantrasyonlu iken ofis tipi uygulanan (hekim kontrolünde) türevi yüksek konsantrasyonludur ve lazerle diş beyazlatma olarak bilinir. Hidrojen peroksit ile yapılan beyazlatma kalıcı diş beyazlatma türüne girer. Ancak kullanıma bağlı olarak dişler tekrar renklenebilir.

evde diş beyazlatma

Evde diş beyazlatma için kullanabileceğiniz yöntemler mevcut. Bunlardan bir tanesi diş beyazlatıcı olarak kullanılan limon ve karbonat karışımıdır. Bu karışım fiziksel olarak diş yüzeylerindeki birikintilere etki ederek anlık beyazlatma sağlasa bile kalıcı bir etkisi yoktur. Aksine yanlış uygulanırsa limonun diş minelerini tahrip etmesi kaçınılmazdır. Bunun sonucunda daha fazla sararan ve hassas dişlere sahip olursunuz. Diğer bir evde diş beyazlatma yöntemi ise jel ile diş beyazlatma yöntemidir.

Evde diş beyazlatma için bizim önerdiğimiz yöntem jel ile diş beyazlatma olarak bilinen kimyasal beyazlatmadır. Bu da karbamid peroksit ile yapılır. İnternet sitelerinde de ev tipi diş beyazlatma olarak satılan karbamid peroksit diş yüzeylerine direkt uygulanarak etki gösterir. Hekiminizin size özel hazırladığı plak ile ya da internet sitesinden aldığınız beyazlatıcı ürün içerisinde sıcak su ile hazırlanan plak yoluyla uygulanırlar. Diş beyazlatıcı ajan dişlerine uygun hazırlanan plağa sürülerek takılır. Bu diş beyazlatıcı dişlere günlük 8-12 saat boyunca temas etmelidir. Bu yüzden genelde gece yatarken uygulanmasını tavsiye etmekteyiz.

Evde diş beyazlatmanın diğer bir avantajı da ev tipi diş beyazlatma fiyatlarının, ofis tipi diş beyazlatma fiyatlarına göre daha uygun olmasıdır.

Plak İçine ne kadar jel koyulmalı?

Öncelikle hazırlanan plak diş yüzeylerinde jel için boşluklar olacak şekilde hazırlanmalı. Bu yüzden en uygunu bu iş için tecrübeli bir olan bir hekim tarafından hazırlanması. Sonrasına temiz plağa her dişin ön yüzeyine gelecek şekilde mercimek tanesinden biraz büyük olacak şekilde jel koyulmalı. Yaklaşık 10 gün boyunca yatmadan önce uygulanmalı.

en İyi diş beyazlatma yöntemi = ofis tipi lazerle diş beyazlatma

En iyi diş beyazlatma yöntemi olarak %35’lik konsantrasyonda uygulanan Lazerle ofis tipi diş beyazlatma (Bleaching) tercih etmekteyiz. Kalıcı diş beyazlatma ve hızlı diş beyazlatma için hekiminize başvurunuz.

Lazerle diş beyazlatma (Bleaching) için diş yüzeylerine uygulanan diş beyazlatıcı ajan diş yüzeylerinde 40 dk boyunca bekletilir. İşleme ofis tipi beyazlatma adı da verilir. Bu ajan 40 dklık seans sonucunda diş yüzeylerinden uzaklaştırılır ve kalıcı beyazlatma sağlanmış olur.

Lazer ile diş beyazlatma fiyatları diğer diş beyazlatma fiyatlarına göre daha yüksektir ancak kalıcılık olarak düşünüldüğü zaman daha iyi bir seçimdir.

dişlere zarar verir mi?

Diş beyazlatma (Bleaching) işleminin etki mekanizması kimyasaldır. Limon karbonat tarzı uygulamalar diş yüzeylerini aşındırırken bleaching uygulaması diş yüzeylerini hiç bir şekilde aşındırmaz. Etki mekanizması kimyasaldır. Dişlerin tübüllerine girerek burada birikmiş olan renklendirici gıdaları çözerler. Dişlerinizin tübüllerindeki renklendirici gıdalar uzaklaşır ve diş tübülleri açılır.

Sadece diş tübülleri açıldığı için işlemden birkaç gün boyunca hafif diş hassasiyeti olur. Tübüllerin tekrar dolmasıyla hassasiyetler geçer. Ancak tübüllerin tekrar renklendirici gıdalar ile dolmaması için ilk 10 gün boyunca çay, kahve, sigara, salça gibi renklendirici gıdalardan uzak durulması gerekir.

Kalıcı diş beyazlatma yöntemi olarak geçen ofis tipi beyazlatma sonrası kullanıma bağlı olarak birkaç yıl içinde tekrar renklenmeler oluşabilir. Ancak eğer renklendirici gıdalardan uzak durulur ise rengini korur. Ayrıca Ofis tipi beyazlatma sonrasında ev tipi beyazlatma ile tedavi desteklenebilir.

diş beyazlatma İle dişlerim ne kadar beyazlar?

Diş beyazlatma ofis tipi (Bleaching) olarak uygulandığı zaman uygulanan diş beyazlatıcı jel 40dk süresinde dişlerin yüzeyinde bırakılır. Seans sonunda gözle görülür bir beyazlama olur ve beyazlatma ajanının etkisi 5-6 gün boyunca devam eder. 5-6 gün sonunda eğer istenilen beyazlatma olmamış ise tekrar aynı uygulama yapılır. Bu süreç 4-5 kere tekrar edilebilir.

Ancak unutulmamalıdır ki kimyasal beyazlatma yöntemi diş tübüllerindeki renklendirici gıdaları uzaklaştırarak etki eder ve dişleri en fazla kendi doğal rengine kadar beyazlatabilir. Daha fazla bir beyazlatma istiyorsanız eğer Gülüş Tasarımı tekniklerinden birini uygulamalısınız. Ya da porselen lamineleri tercih etmelisiniz.

Lazer İle Diş Beyazlatma

Lazer ile diş beyazlatma (Bleaching) uygulamasında lazer, uygulanan diş beyazlatıcı jel ajanına uygulanarak ajanın etkisini artırır. Bu sayede beyazlatma daha etkili ve hızlı olmaktadır. Ofis tipi beyazlatma uygulamalarında genellikle lazer ile beraber uygulanır. Yeni çıkan diş beyazlatıcı jeller zoom gibi lazer cihazlarına ihtiyaç duymadan etkili bir şekilde beyazlama sağlayabiliyorlar.

Tek diş beyazlatma

Kanal tedavisi ya da travması sonucu rengi değişen dişlere uygulanır. Walking bleach tekniği olarak da bilinir. Bu teknikte dişin içerisinde yerleştirilen beyazlatıcı jel 2-3 gün bekletilir. Gerekirse işlem istenilen beyazlatmaya ulaşılana kadar tekrarlanır.

Diş beyazlatma (bleaching) fiyatları Ankara 2022

Diş beyazlatma ücretleri tek diş beyazlatma, ev tipi beyazlatma ve ofis tipi beyazlatma olarak değişmektedir.

-Diş Beyazlatma Fiyatı (Malzeme Ücreti Hariç) 1620 TL (kdv dahil) (seans başı)

-Tek diş beyazlatma fiyatı (Seans Başına – Dolgu Hariç) 375 TL.

**Tedavi ücretleri Türk Diş Hekimleri Birliğinin 2022 yılı için belirlediği Ankara dahil çevre iller için rehber tarifedir. Fiyatlar hekimden hekime ve döviz kuruna bağlı olarak değişebilmektedir. Lütfen daha ayrıntılı bilgi için muayene olunuz.

Herhangi bir sorunuz için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Örnek vakalarımız için bizi instagram adresimizden takip etmeyi unutmayın!

1 thoughts on “Diş Beyazlatma (Bleaching) Yöntemleri | Diş beyazlatma Fiyatları 2022”

  1. Geri bildirim: Porselen Kaplama İle İlgili Herşey | Porselen Kaplama Diş Fiyatları 2022

Yorumlar kapalı.

Hemen yazın
Merhaba size nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba,
Yardımcı olabileceğimiz bir konu var mı?